Свій ювілейний 75-й рік Заслужений академічний Закарпатський народний хор відзначив не лише концертами, презентаціями, невеличкими поїздками, новими зйомками, відеороликами, а й активною роботою над залученням грантових коштів. І ця діяльність принесла свої плоди – наприкінці минулого року колектив отримав грант Українського культурного фонду за програмою «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» у категорії «Аудіальне мистецтво».

Отримані кошти допомогли значно покращити матеріально-технічну базу закладу. Зокрема, було придбано пральну та сушильну машини, праски й прасувальні дошки, пилососи, кольорові принтери, мікрохвильові печі, холодильник, UPS-стабілізатори. Решту суми використали на професійне освітлення й озвучення ювілейного концерту колективу та послуги дизайнера. Ця допомога Українського культурного фонду стала неабиякою підтримкою для Заслуженого академічного Закарпатського народного хору в період пандемії й суттєвого обмеження концертної діяльності. Власне, вся придбана побутова техніка вкрай необхідна для життєдіяльності колективу, а надто для догляду й утримання в належному стані сценічних костюмів.

Паралельно в минулому році керівництвом колективу було розпочато роботу над здобуттям ще одного гранту Українського культурного фонду – за програмою «Діти культури». Програма спрямована на розвиток дитячого потенціалу в культурному секторі, активне залучення дітей до культурно-мистецького життя та підтримку дитячих проєктів і здійснюється у партнерстві між УКФ та ГО Гараж Генг (платформа «Велика ідея»). Відрадно, що проєкт Заслуженого академічного Закарпатського народного хору із талановитими дітьми краю «Зіркове майбутнє Срібної Землі» успішно пройшов попередній етап відбору, зокрема у відведений термін зібрав 101 % від необхідної суми, а саме 72500 грн, на платформі Спільнокошт («Велика ідея»). А це дає можливість подавати заявку на здобуття гранту і повне фінансування цього унікального проєкту Українським культурним фондом.

Керівник колективу Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук покладає великі надії на підтримку УКФ у реалізації проєкту «Зіркове майбутнє Срібної Землі», що дасть змогу не лише підготувати нову цікаву програму з талановитими дітьми Закарпаття, а й показати її в кількох містах краю. Звісно, в умовах карантинних обмежень дещо складно робити якісь серйозні плани на поточний концертний сезон. Однак колектив продовжує репетиційну роботу, працює над новими творами і має на меті радувати й дивувати своїх шанувальників і надалі.