101-а річниця Дня Соборності України

101-а річниця Дня Соборності України

22 січня виповнився 101 рік від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ця подія стала результатом одвічного прагнення нашого народу до об’єднання українських земель в одній державі.

Урочистості з нагоди Дня Соборності України відбулися в Ужгороді на площі Народній. Традиційно в заході взяв участь Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Колектив наживо виконав гімн Українських січових стрільців «Червона калина» та «Молитву за Україну», тим часом як в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керівники установ та підприємств, представники дипломатичного корпусу, громадськості, військові, священнослужителі поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. 

Відтак учасники пройшли ходою зі 100-метровим українським прапором до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину на набережній Незалежності, де також відбулося покладання квітів і прозвучав Гімн України. Далі колона рушила до пішохідного мосту, аби сполучити прапором два береги Ужа – на знак соборності та єдності України.