5 червня о 17.00 у внутрішньому дворику Ужгородського замку (Краєзнавчий музей ім.Тиводара Легоцького) колектив представить свій арт-проєкт «Зіркове майбутнє Срібної Землі». Вже шостий рік поспіль Заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій-Потапчук залучає до цього унікального проєкту талановитих дітей нашого краю. І навіть повномасштабна війна в країні не стала на перешкоді реалізації цієї ініціативи, бо зараз, як ніколи, наші діти потребують турботи, захисту, забезпечення їх базових потреб. Серед інших – вчитися чомусь новому, можливості розвивати свої таланти, зростати в атмосфері любові до народної пісні, танцю, традицій і звичаїв рідного краю. А нагода виступити на одній сцені з професійними виконавцями – дуже цікавий і цінний досвід для початківців.

Створений у 2018 році, проєкт «Зіркове майбутнє Срібної Землі» вже став творчою майстернею для сотень дітей з різних куточків Закарпаття – юних співаків, танцюристів, музикантів, акторів. І тут ідеться не лише про вихованців різних дитячих студій і творчих шкіл, а навіть про малюків. Зокрема, наймолодшою учасницею в історії проєкту стала Меланія Матилчак: їй ще й трьох років не виповнилося, коли вона підкорила серця глядачів на минулорічному «Зірковому майбутньому Срібної Землі». Порадує своєю появою ця зіронька і цього разу. Серед наймолодших буде також вихованець «Творчої майстерні Ігоря Білика» Артем Поп (4 роки, м.Мукачево).

А загалом у проєкті візьмуть участь: Анна Шпонтак і Богдан Бобуський, учениці Ужгородської музичної школи №1 Каріна Корнута та Валерія Стулішенко (викладач – М.Мудранинець); Ужгородську школу мистецтв представлять Антон Радік (викладач – І.Халус), зразковий ансамбль народного танцю «Карічка» (керівник – заслужена артистка України Л.Вайзер) і фольклорний ансамбль «Музики» (керівник – Тетяна Федурця); чаруватимуть своїм співом вихованки Мукачівської школи мистецтв ім.І.Мартона Євгенія Карпович і Трініті Попович (викладач – Ігор Білик).

До проєкту також долучаться вихованці Студії музичного розвитку Перечинського КЗ «Центру культури і дозвілля» (керівник – Леся Магада); дитячий гурт сопілкарів «Дударик» і зразковий аматорський фольклорний гурт «Родина» Тур’є-Реметівської школи мистецтв, що на Перечинщині (викладач – Ольга Мицька); Валерія Попадинець із Хустської школи мистецтв (викладач – Неля Деяк); ужгородська учениця-волонтерка Анна Гринь; танцювальний колектив Свалявської школи мистецтв (керівник – Лілія Дулішкович). А юні учасниці Закарпатської школи моделей «A’Star» (керівник – Анна Феєр) під музичний супровід артистів Закарпатського народного хору продемонструють фешн-шоу у народних строях «Із роду в рід». Доповнить все дійство пара юних ведучих – Наталка Чепурна та Назар Майданець (дитяча театральна студія «Бавка»).

У програмі – твори із діючого репертуару колективу, що є однією з умов проєкту. Концерт присвячено Дню захисту дітей і вшануванню пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України. Своєю майстерністю з талановитими дітьми поділяться народний артист України Петро Матій, заслужена артистка України Яна Садварій, Ольга Свида, Вікторія Тимко та ін. Крім відомих закарпатських народних пісень будуть виконані яскраві танцювальні композиції. Завершиться свято «Червоною калиною», яка стала символом незламності українського духу. Захід відбудеться на підтримку ЗСУ. Любімо своє і наближаймо перемогу разом!