Щороку команда Національного рейтингу якості товарів та послуг «Зірка Якості» визначає кращі підприємства, компанії, заклади, які завдяки своїй плідній праці та професіоналізму зробили значний внесок у розвиток України. Це єдина в країні  неупереджена, комплексна, об’єктивна і прозора система, що визначає лідерів, які досягли успіху в своїй галузі за звітний період серед усіх установ незалежно від форм власності. Оцінка роботи здійснюється за десятьма критеріями. Тож згідно з критеріями Національного рейтингу КЗК «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради отримав почесне звання «Краще підприємство України-2020» та «Зірку якості»!

Нагадаємо, у минулому році колектив відзначився багатьма не менш вагомими досягненнями. Зокрема, навіть в умовах карантинних обмежень підготував і виніс на суд глядача велику концертну програму з нагоди свого 75-ліття. Також до цього славного ювілею видав книгу про історію Закарпатського народного хору та аудіодиск «Любім своє»: презентація цих робіт у стінах обласного художнього музею імені Й.Бокшая стала яскравою подією в культурному житті краю. Колектив вперше спробував поєднати концертне виконання з пісочною анімацією. Вкотре вразив зворушливою світанковою «Молитвою за Україну» до Дня Незалежності. Підготував арт-моб до Дня вишиванки, в режимі онлайн здійснив відбір нових учасників до проєкту «Зіркове майбутнє Срібної Землі», взяв участь у святкуванні Дня Ужгорода, записав кілька нових цікавих відеоробіт, виступав на різних сценах, у храмах і просто неба. Отримав грант Українського культурного фонду за програмою «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» у категорії «Аудіальне мистецтво». І став чи не єдиним комунальним закладом культури в Україні, який успішно пройшов перший етап на шляху до здобуття ще одного гранту УКФ за програмою «Діти культури»: спочатку із понад 130 проєктів потрапив у 30-ку кращих, а потім спромігся на платформі Спільнокошт – першому сайті в Україні, який використав краудфандинговий («фінансування громадою») принцип залучення коштів на реалізацію проєктів – зібрати понад 72 000 грн, на проєкт «Зіркове майбутнє Срібної Землі». Це свідчить про неабиякий авторитет колективу в широких колах, про його здатність зацікавити, захопити своєю діяльністю, адже ця сума складалася з добровільних пожертв шанувальників і симпатиків Закарпатського народного хору. Наразі цей унікальний проєкт має всі підстави розраховувати на повне фінансування Українським культурним фондом. Утім, за цим лаконічним переліком – щоденна клопітка праця адміністрації колективу та всього артистичного складу.

Неабияк позначилося на роботі закладу й придбання великого комфортабельного автобусу: у минулому році колектив побував з концертами в Словаччині та різних куточках нашого краю. Наявність власного транспорту допомагає значною мірою економити кошти і розширяти географію концертної діяльності.

Не залишилася поза увагою широкої громадськості також успішна й плодотворна діяльність Наталії Петій-Потапчук на посаді керівника і головного диригента Закарпатського народного хору. У 2020 році за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність мисткиня отримала високу державну нагороду – орден княгині Ольги І ступеня. Оцінила високі заслуги Наталії Петій-Потапчук у царині культури й Ужгородська міська рада: нагородила її званням «Почесний громадянин Ужгорода».

Завжди ініціативна, сповнена сміливих творчих ідей і готовності їх реалізувати разом з улюбленим колективом, Наталія Петій-Потапчук незмінно займає високі позиції у журналістському рейтингу «ТОП-100. Впливові люди Закарпаття». А газета ЯСНО, визначаючи видатних людей краю у різних галузях, торік назвала керівника та головного диригента Закарпатського народного хору «Талантом року» – за те, що «пропагує та шанує закарпатське, робить це вишукано і бездоганно».