Назву програмі дала легендарна пісня «Браття Українці», автором якої є рок-музикант Вова Гейзер, засновник і фронтмен українського гурту «Шабля». Написана відразу після розстрілу Небесної сотні, ця  пісня в 2015 році отримала статус офіційного гімну АТО, а після повномасштабного вторгнення росії стала Гімном Оборони України. З цією та іншими піснями Вова Гейзер і гурт «Шабля» з початку агресії виступали в зоні АТО, в місцях ротацій, перед пораненими у шпиталях, давали благодійні концерти на підтримку війська, кримських татар тощо.

Вова Гейзер – цікава творча особистість з не менш цікавою біографією. Син українки та етнічного німця народився в Казахстані, а виріс і закінчив середню школу на Рівненщині. З 20-ти років пише пісні, деякі з них взагалі стали пророчими для України. Зі своїм першим гуртом «Дика трава» грав різну музику – важку, альтернативну, фолк, брит-поп та інше. Пошуки власного стилю привели його до створення в 2013 році гурту «Шабля».

Отже, 29 березня о 19.00 на сцені Закарпатської обласної філармонії буде представлено унікальний спільний проєкт Вови Гейзера та Заслуженого академічного Закарпатського народного хору «Браття Українці». У програмі – кращі рок-хіти лідера гурту «Шабля» за участі нашого провідного колективу. Драйвові, глибоко патріотичні, але без показного пафосу, зворушливі й емоційно піднесені – такими є пісні «Браття Українці», «Синку мій, синку», «Солдат», «Клята війна», «Вічна любов», «А на серці камінь», «Плюс» та ін.

Взагалі, це перший досвід Закарпатського народного хору в рок-музиці (задля цієї програми вже зроблено багато аранжувань, оркестр підсилено кількома запрошеними музикантами), однак такі виклики дуже мотивують і збагачують творчу палітру. З початку російської агресії колектив під керівництвом Наталії Петій-Потапчук головною своєю метою вбачає посилювати культурний фронт, просувати українські ідеї, допомагати війську, виконувати дипломатичну місію за межами країни, тобто всіма доступними способами наближати нашу перемогу. Патріотично-мистецький проєкт «Браття Українці» має таку ж мету і є дуже перспективним для творчого тандему Вови Гейзера й Закарпатського народного хору. Попереду – спільні тури містами Закарпаття. Зокрема, 31 березня програму буде представлено в Мукачеві, згодом у Сваляві. В планах – виступи в інших містах України та за кордоном.

Пісня – це наша зброя. Разом ми сильніші! Хай цей проєкт стане ще однією сходинкою до нашої Перемоги над російським агресором. Концерт проводиться на підтримку ЗСУ. Квитки можна придбати на 3-му поверсі адмінбудівлі філармонії або на сайті Concert.ua.