«StankоvichFest» і Закарпатський народний хор
![](https://zakchoir.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/278568457_3302881313367211_4434815430151549903_n.jpg)
17 квітня, на Вербну неділю, Заслужений академічний Закарпатський народний хор у рамках фестивалю «StankоvichFest» побував з духовним концертом у Сваляві. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці панувала святкова атмосфера завдяки присутності нашого земляка, видатного композитора, народного артиста України, Шевченківського лауреата, Героя України Євгена Станковича. Колектив під керівництвом Наталії Петій-Потапчук виконав один із його творів (“Алилуя”), а також ряд духовних творів, серед яких “Молитва за Україну” Миколи Лисенка, старовинний кант “Через поле широкоє”, “Хваліте Господа з Небес” Віктора Теличка, “Благословіння” Василя Гайдука, “Страдальна мати” Віктора Янца та велична “Меса” Іштвана Мартона.
![](https://zakchoir.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/278372801_3302881666700509_7465500732619399552_n.jpg)
Дуже проникливо звучали цього дня солісти колективу – заслужена артистка України Яна Садварій, Ольга Матьовка, Володимир Гірник, Андрій Свид, Олександр Ференцик. Соло на органі виконала Ольга Чундак. Маестро і Закарпатський народний хор давно поєднують дружні стосунки, тож зустріч була теплою й зворушливою.
![](https://zakchoir.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/278243342_3302881170033892_6654725055772008509_n.jpg)
![](https://zakchoir.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/278294158_3302881220033887_3825130530191473449_n.jpg)
Після першої частини концерту в. о. Свалявського міського голови Мирослава Скрипинець нагородила Євгенія Станковича грамотою Свалявської міської ради за особистий внесок у розвиток культури Закарпаття та Свалявської громади. Очільниця міста подякувала митцю за його особисті досягнення та музику, яку він подарував цьому світу, і наголосила, що Свалява пишається такими людьми, які відомі далеко за межами України та Європи. Грамотою за особистий внесок у розвиток культури Закарпаття було нагороджено також Заслужений академічний Закарпатський народний хор.
![](https://svaliava.rayon.in.ua/storage/cache/images/upload/topics/31/2022-04/18-7I5RwQ4I/700x1000-PHOTO-2022-04-18-12-50-21__625d347087b11.webp)
У концерті також взяли участь учні та викладачі Свалявської школи мистецтв. Після завершення заходу гості мали змогу поспілкуватися з відомим музичним діячем та зробити фото на згадку.
Залишити відповідь Скасувати відповідь
Категорії
- Анонс (21)
- Архів (27)
- Афіша (4)
- Документи (7)
- Концерти (1)
- Концертні програми (2)
- Оголошення (10)
- Пишаємося нашими! (1)
- Про нас пишуть (1)
- проєкти (4)
- Публічна інформація (1)
- фотозвіти з концертних виступів (19)